KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7357051
nr 735 7051
Walter Bergmann
(1904-1965), Österrike
Blandteknik, W. Bergmann, åsneritt, signerad 1920, 39x49
Walter Bergmann, österrikisk bildkonstnär född 1904, död 1965.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 23 januari 2012
kl 18:09:28
23/1 18:04:28
Walter Bergmann
Läs mer om Walter Bergmann